Famózní Jágrova premiéra v Dallasu, dva góly, dvě asistence a výhra Stars

$
0
0

screen_jagrFantastické, vynikající, dokonalé. Snad už ani lépe nejde popsat úspěšný debut Jaromíra Jágra v dresu jeho nového zaměstnavatele Dallasu Stars. Čtyřicetiletá ikona českého hokeje se v úvodním zápase sezony zaskvěla čtyřmi kanadskými body.

Jaromír naskočil na led ve druhé formaci s Derekem Royem a Louim Erikssonem a spolupráce jim zjevně klapala. „Osmašedesátka“ se dostala do první šance už po čtyřech minutách hry, tu sice nevyužila, ale radostná chvíle ještě v téže dějství přišla. Eriksson zachytil ve středním pásmu chybnou přihrávku soupeře, předložil puk Jágrovi, který prostřelil Smitha a poslal tak domácí do vedení.

Kojotům se podařilo během početních výhod Korpikovskim a Vrbatou skóre otočit, ale ani stav 1:2 dlouho nevydržel. V další přesilovce znovu Jágr vrátil Stars zpět do zápasu – 2:2. Vrbatovi se sice po čtyřech minutách třetí dvacetiminutovky podařilo Yots znovu zvýhodnit, ale domácí góly Whitneyho a Erikssona, kterým asistoval právě hrdina utkání Jágr, stav otočili ve svůj prospěch a završili tak zápas svou výhrou v poměru 4:3.

Dallas – Phoenix 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 19. a 39. Jágr, 41. Ray Whitney (Jágr), 54. Eriksson (Jágr) – 32. a 44. Vrbata (na první Hanzal), 30. Korpikoski (Vrbata). Střely na branku: 26:40. Diváci: 18 532.